Pożyczka u pośrednika, czy to się opłaca?

Nowoczesne pośrednictwo na rynku pożyczkowym przyjmuje bardzo ciekawe formy. Pożyczkobiorca nie jest skazany wyłącznie na oferty standardowych firm pożyczkowych, ale może poszukiwać niezależnych pośredników, którzy łączą interesy pożyczkobiorców i inwestorów indywidualnych lub instytucjonalnych. W artykule określisz lepiej opłacalność współpracy z pośrednikiem rynku kredytowego i nauczysz się lepiej selekcjonować pożyczki gotówkowe.

Zasady działania innowacyjnych firm pożyczkowych – pośredników

Niektóre portale finansowe umożliwiają wysyłanie wniosku nie do standardowej firmy pożyczkowej, ale do inwestorów indywidualnych lub instytucjonalnych zainteresowanych nawiązaniem współpracy z bardziej ryzykownym klientem. Zalety takiego rozwiązania to możliwość otrzymania kapitału na elastyczny termin, do tego na podstawie kodeksu cywilnego, bez zbędnych formalności dotyczących badania zdolności kredytowej. To jedna z niewielu szans dla kredytobiorców w bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej. Firmy pożyczkowe i banki komercyjne nie obsługują już niepewnych kredytobiorców bez zabezpieczeń. Inwestorzy indywidualni akceptują większe ryzyko, bo umożliwia wygenerowanie nieco większych zysków lub przejęcie konkretnego zabezpieczenia wprowadzonego do umowy. Kolejna zaleta to lepsze monitorowanie ofert u pośrednika niż w standardowej firmie pożyczkowej. Pośrednikowi zależy, aby faktycznie zestawić potrzeby kredytobiorcy z kapitałem inwestora, bo wtedy naturalnie zarabia. Przy braku pozytywnej decyzji kontakt jednym słowem przepada. Wniosek kredytowy w bazie pośrednika pozostaje nawet po odmowie udzielenia pożyczki. Wniosek aktualizuje się raz na jakiś czas, a potencjalny kredytobiorca otrzymuje na maila informacje o ewentualnym zainteresowaniu obsługą. Nie warto zatem do końca blokować potencjału pośredników rynku kredytowego, bo kontakt do dobrego inwestora jest często idealnym kołem ratunkowym, np. przy restrukturyzacji ciężkich kredytów gotówkowych. W nowoczesnym pośrednictwie chodzi o łączenie możliwie największej bazy inwestorów, a w tym banków, parabanków, drobnych właścicieli kapitału, różnorodnych firm. Pożyczka to bowiem nie tylko narzędzie banków i firm pożyczkowych, ale normalne narzędzie obrotu na bazie umowy. Współcześnie rzadko występuje pożyczka bez umowy i bez zabezpieczenia majątkowego ze względu na rozkład ryzyka współpracy. Pożyczkobiorca, który wykazuje pewne zabezpieczenia ma największe szanse na współpracę.

Czy warto korzystać z nowoczesnych form pośrednictwa kredytowego?

Alternatywa dla charakteryzowanych, nowoczesnych pośredników to pożyczki społecznościowe. Wady rozwiązania to na pewno długi czas oczekiwania na odpowiedź, chociaż najlepsze podmioty w branży rozpatrują wnioski pół – automatycznie, co umożliwia otrzymanie negatywnej lub pozytywnej odpowiedzi natychmiast. Pośrednicy specjalizują się w obsłudze bardziej ryzykownych klientów. Przy braku spłaty kredytu gotówkowego istnieje szansa na przejęcie drogiego zabezpieczenia, np. w postaci nieruchomości, samochodu, praw autorskich, papierów wartościowych. Warto obserwować wskazane portale. Bardzo często dochodzi do wątpliwości, czy firma pożyczkowa udziela kredytów gotówkowych samodzielnie, czy kieruje wniosek kredytowy do rozpatrzenia u innych podmiotów branżowych. Analiza regulaminów jest bardzo wskazana. Możesz zaakceptować wymagania potencjalnego kredytodawcy bez żadnych dodatkowych zobowiązań. Przy aktualnych normach prawnych podobna współpraca nie jest w stanie zaszkodzić nadmiernie twojej sytuacji ekonomicznej.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.