Konsolidacja kredytów gotówkowych – kiedy się przydaje?

Nadmierne zadłużenie to znaczący problem. Prowadzi w skrajnych przypadkach do ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Ze zbyt wysokim zadłużeniem nie ma żartów, ponieważ po wystąpieniu niespodziewanej sytuacji ekonomicznej tracisz pozytywną zdolność kredytową, co uniemożliwia pozyskanie dodatkowych pożyczek gotówkowych. Konsolidacja kredytów to jedno z najciekawszych narzędzi restrukturyzacyjnych dostępnych właściwie od ręki dla każdego kredytobiorcy, który wykazuje pozytywną zdolność kredytową. Kiedy zatem konsolidacja przydaje się najbardziej?

W czym tkwi największy potencjał konsolidacji kredytów?

Największy potencjał konsolidacji kredytów tkwi w łączeniu wielu rat w jedną, do tego z uśrednionym oprocentowaniem. Jeżeli posiadasz dwa kredyty, w tym jeden oprocentowany na 10%, a drugi na 6% po konsolidacji masz do czynienia z ratą o oprocentowaniu mniej więcej 8%, czasami nawet niższą, w zależności od wniesienia wartościowych zabezpieczeń majątkowych. W branży spotyka się dwa rodzaje konsolidacji, a mianowicie kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz gotówkowe. Przy konsolidacyjnych kredytach hipotecznych dochodzi do wniesienia nieruchomości, jako zabezpieczenia długoterminowej umowy. W ten sposób możesz pozyskać naprawdę spory kapitał i pozamykać problematyczne zobowiązania w krótkim czasie. Poza tym przy takim rodzaju konsolidacji otrzymujesz w większości przypadków jeszcze sporo gotówki na zaspokojenie zwyczajowych potrzeb konsumpcyjnych. Natomiast konsolidacyjny kredyt gotówkowy charakteryzuje się znacznie krótszym terminem obowiązywania, a co za tym idzie wyższym oprocentowaniem i ratą miesięczna. To rozwiązanie dedykowane pożyczkobiorcom zorientowanym na krótkoterminowe chwilówki. Konsolidacja obejmuje praktycznie wszystkie rodzaje długów, w tym kredyty samochodowe, a nawet inwestycyjne. W skrajnych przypadkach hipoteczne, ale do tego potrzeba już naprawdę solidnej zdolności kredytowej.

Główne korzyści konsolidacji kredytów

Korzyści z konsolidacji to przede wszystkim błyskawiczna naprawa wskaźników ekonomicznych gospodarstwa domowego. Przy długim okresie restrukturyzacji masz do czynienia z bardzo niską ratą, która nie zagraża zupełnie płynności budżetu domowego i gwarantuje dość duży komfort spłaty. Kredytobiorcy decydują się na kredyty konsolidacyjne, ponieważ rata w tej formie restrukturyzacji jest zawsze niższa od tych spłacanych do tej pory. Z tego powodu restrukturyzacja okazuje się wartościowym, pewnym rozwiązaniem praktycznie w każdym nadmiernie zadłużonym gospodarstwie domowym. Wskaźniki z rynku bankowości detalicznej pokazują wyraźnie, że zainteresowanie konsolidacją rośnie, ponieważ jedna rata to większy komfort psychiczny i ekonomiczny. Większość kredytobiorców przy trzech, a nawet dwóch ratach jednocześnie do spłaty gubi się w formalnościach, nie odpowiada na pisma z instytucji finansowych, zapomina o płatnościach. Jedna rata to krótko mówiąc lepsza organizacja finansowa.

Podsumowanie wartości restrukturyzacji zadłużenia

Wartość konsolidacji kredytów zależy na pewno od wysokości zabezpieczenia, od pozytywnej zdolności kredytowej, od historii spłat dotychczasowych zobowiązań, od regulaminu instytucji finansowej, od wysokości długów. W konsolidacji zawsze chodzi o to, aby dopasować nowe warunki spłaty do indywidualnej sytuacji kredytobiorcy. Doradca w banku detalicznym zawsze zamyka pozostałe umowy, a zatem nie musisz zamartwiać się dodatkowymi formalnościami. Teraz już wiesz, w jaki sposób poradzić sobie profesjonalnie z nadmiernym zadłużeniem.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.