Co warto wiedzieć o lokatach?

październik 23, 2018
By 17bankuf

Posiadanie oszczędności może okazać się nie tylko przydatne na różne okazje, ale często również konieczne, aby sprostać nieoczekiwanym wydatkom. Jednak oszczędzając warto również zadbać o to, aby przy okazji pomnażać swój zysk. Można robić to na różne sposoby, o mniejszym lub większym stopniu ryzyka. Trzeba jednak pamiętać, że zazwyczaj im mniejsze ryzyko, tym mniejsze zyski. Lokaty należą do sposobów inwestowania i oszczędzania, które nie gwarantują oczywiście aż takich zysków, jak na przykład inwestowanie na giełdzie, ale zyski te wcale nie muszą być małe, jeżeli tylko wybierze się dobrą lokatę w dobrym banku.

Ten sposób oszczędzania i pomnażania środków jest również bezpieczny z tego powodu, ze w przypadku ogłoszenia przez bank upadłości (czego prawdopodobieństwo i tak nie jest zbyt duże) środki zostaną zwrócone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Read More »

Kredyt hipoteczny – czy warto korzystać z pośredników?

sierpień 31, 2018
By 17bankuf

Czy każdy, kto rozważa zakup domu, powinien spróbować skorzystać z pomocy pośrednika hipotecznego, który pomógłby mu w procesie zakupu domu? Dane wskazują, że tylko 48 procent kupujących dom po raz pierwszy zdecydowało się skorzystać z usług brokera kredytów hipotecznych.

Korzystanie z brokera kredytów hipotecznych

Są pewne zalety korzystania z brokera kredytów hipotecznych; kupno domu jest wystarczająco stresujące, nie trzeba martwić się o odwiedzanie wielu kredytodawców i nie trzeba próbować zrozumieć jakie są na rynku różne stawki i warunki kredytu hipotecznego.

Read More »

Jakie instrumenty oszczędnościowe i inwestycyjne warto połączyć?

lipiec 3, 2018
By 17bankuf

Relacja między oszczędzaniem, a inwestowaniem jest bardzo płynna. Oszczędzanie na lokatach bankowych ochrania kapitał jedynie przed inflacją i generuje niewielkie zyski. Dopiero połączenie oszczędzania i inwestowania umożliwia budowanie faktycznej niezależności ekonomicznej gospodarstwa domowego. W jaki sposób łączyć instrumenty oszczędnościowe i inwestycyjne, aby ograniczyć ryzyko, a jednocześnie krok po kroku budować zysk? Pomoc w tym temacie uzyskasz na https://www.17bankow.com, znajdziesz tam najlepsze lokaty, kredyty i inne produkty finansowe.

Read More »