Kredyt hipoteczny – czy warto korzystać z pośredników?

sierpień 31, 2018
By 17bankuf

Czy każdy, kto rozważa zakup domu, powinien spróbować skorzystać z pomocy pośrednika hipotecznego, który pomógłby mu w procesie zakupu domu? Dane wskazują, że tylko 48 procent kupujących dom po raz pierwszy zdecydowało się skorzystać z usług brokera kredytów hipotecznych.

Korzystanie z brokera kredytów hipotecznych

Są pewne zalety korzystania z brokera kredytów hipotecznych; kupno domu jest wystarczająco stresujące, nie trzeba martwić się o odwiedzanie wielu kredytodawców i nie trzeba próbować zrozumieć jakie są na rynku różne stawki i warunki kredytu hipotecznego.

Jeśli broker kredytów hipotecznych wykonuje swoją pracę, znajdzie dla Ciebie najlepsze stawki i warunki zgodnie z Twoimi potrzebami.

To wszystko brzmi całkiem nieźle, więc dlaczego więcej osób nie korzysta z brokera kredytów hipotecznych, gdy kupuje dom? Pozwól, że podzielę się kilkoma powodami, dla których nie decydują się korzystać z brokera kredytów hipotecznych.

Większość reklam brokerskich kredytów hipotecznych, o których mowa, twierdzi, że zaoszczędzisz pieniądze, korzystając z ich usług, ponieważ mogą znaleźć najniższe 5-letnie stałe stawki na rynku. Problem polega na tym, że właściciele domu mądrzej zrobią, decydując się na zmienną stopę zamiast 5-letniej stałej stawki prawie 90 procent czasu.

Korzystanie z maklera kredytów hipotecznych w celu uzyskania najniższej pięcioletniej stałej stopy procentowej prawdopodobnie zapewni, że będziesz gorzej stał finansowo przez pięć lat, podczas gdy twój broker i twój pożyczkodawca zarabiają pieniądze.

Dobry związek z bankiem

Jeśli ma się naprawdę dobre relacje ze swoim bankiem, broker jest zbędny, Wejście do oddziału i zapytanie o oprocentowanie kredytu hipotecznego nie jest żadnym zastraszającym procesem. Można też otrzymać wiele korzyści za pozostanie u tego jednego pożyczkodawcy, w tym zniesienie opłat za dom i kar odsetkowych. A czasem kredyt hipoteczny o zmiennej stopie procentowej mieści się w granicach 0,10% - więc okazuje się, że to jest drogą do najlepszej dostępnej stopy procentowej na rynku.

Zła reputacja brokerów

Pierwsze wrażenie brokera kredytów hipotecznych wcale nie musi być pozytywne. Wysyłają ulotki pocztą, zachęcając ludzi do refinansowania i wykorzystania pieniędzy na wakacje, zakup nowego samochodu lub zwiększenie amortyzacji i konsolidację zadłużenia. Publikują oni stawki na swoich stronach internetowych, twierdząc, że ich oprocentowanie kredytów hipotecznych jest o ponad 2,00% niższe niż stopy 5 dużych banków, mimo że wyraźnie pokazują stawkę banków, a nie najlepszą dostępną stawkę online.

Brokerzy kredytów hipotecznych szybko rozprzestrzeniają się także w związku z oczekiwanymi podwyżkami stóp procentowych, jednocześnie zachęcając właścicieli domów do zablokowania środków. Podobnie jak osoby zajmujące się sprzedażą funduszy inwestycyjnych, pośrednicy hipoteczni zarabiają (lub otrzymują więcej pieniędzy), jeśli kupią określony produkt. Tak, ich usługi są dla ciebie darmowe, ale musisz zrozumieć, w jaki sposób oni zarabiają.

Użyte znaczniki: , , , ,

to "Kredyt hipoteczny – czy warto korzystać z pośredników?"