Zmiana warunków pożyczki? Wiemy jak to zrobić!

listopad 28, 2017
By 17bankuf

Podobnie jak twój podwójny dżinsowy garnitur z lat 90., kredyty mieszkaniowe dojrzewają z biegiem czasu. Udało ci się znaleźć właściwą pożyczkę trzy lata temu, ale czy jest ona odpowiednia teraz? Istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na sposób, w jaki twój kredyt hipoteczny jest dopasowany bądź nie, np. twoja sytuacja finansowa lub obniżone stopy procentowe, dlatego refinansowanie ma sens.

Według badań miesięczna wartość zobowiązań finansowych (w tym refinansowania) domów w naszym kraju wynosi około 32 miliardów złotych. Za to z pewnością kupiłoby się kilka par dżinsów! Bardzo dobrym pomysłem jest okresowe sprawdzanie kredytu mieszkaniowego i jego unikalnych cech, ponieważ pomaga to w osiąganiu celów finansowych. Chociaż nie ma właściwej ani złej odpowiedzi, koniec końców refinansowanie może potencjalnie ułatwić Ci życie, oferując ci dostosowany do Twoich potrzeb pakiet.

Oto kilka sposobów na refinansowanie kredytu mieszkaniowego – by wszystko obyło się tak bezboleśnie jak to tylko możliwe.

Pomyśl o swoich wymaganiach

Jest prawdopodobne, że jeśli twoje okoliczności nie zmieniły się od czasu wykupienia kredytu hipotecznego, to w najbliższej przyszłości się zmienią. Niezależnie od tego, czy chodzi o nową pracę, dzieci czy renowacje, wszystkie te zmiany stylu życia są dobrym powodem, aby upewnić się, że nadal masz najbardziej odpowiedni pakiet finansowy.

Jedną z najważniejszych decyzji, które musisz podjąć, jest struktura płatności. Różnorodne kredyty mieszkaniowe oferują elastyczność, a stałe kredyty mieszkaniowe zapewniają pewność - czy też chcesz połączyć jeansy z lat 90. z bufkami na ramię z lat 80., aby uzyskać połączenie obu? Przed refinansowaniem kredytu hipotecznego należy zadać sobie kilka pytań. Czego chcesz od kredytu mieszkaniowego, czy sprawdzał się on do tej pory i gdzie mógłby się poprawić? Z podstawami tego, co chcesz - spójrz na różne oferty kredytów mieszkaniowych i specjalne oferty w celu uzyskania pomysłu na opcje.

O ile powodem do refinansowania nie jest po prostu to, że chcesz innego pożyczkodawcy, ponieważ twój obecny dostawca wyszedł z mody, należy zaplanować spotkanie, aby zobaczyć, co teraz ci sami mogą zaoferować. Najprawdopodobniej będą chcieli cię utrzymać, ale to w końcu oni znają twój biznes lepiej niż ktokolwiek inny. Nie masz nic do stracenia podczas rozmowy, a zasadniczo może to mieć tylko dwa wyniki. Może zakończyć się tym, że powiesz „nie” co da ci spokój i wolną drogę, aby szukać gdzie indziej, lub powiesz „tak”, co spowoduje, że otrzymasz ofertę, z której jesteś zadowolony.

Rozmawiaj z ludźmi, którzy znają się na temacie

Bez względu na swoją decyzję, powinieneś skontaktować się z lokalnym brokerem kredytów hipotecznych, ponieważ może one dostarczyć Ci ofertę z najbardziej odpowiednimi opcjami refinansowania w oparciu o twoje potrzeby i pragnienia. Tacy specjaliści często mieć dostęp do setek różnych opcji pożyczek, niektóre z nich nie są dostępne bezpośrednio od pożyczkodawcy hipotecznego. Nawet jeśli nie masz pewności co do sytuacji związanej z pożyczkami mieszkaniowymi i czy refinansowanie jest dla ciebie dobrym pomysłem, właściwi brokerzy kredytów hipotecznych mogą zaoferować unikalną poradę i pomóc w podjęciu świadomej decyzji.

Dostępne są opcje poza standardową tabelą stałych rat kredytów mieszkaniowych. Profesjonaliści będą wyposażeni w całą wiedzę, aby pomóc Ci odkryć wszystkie możliwości, które w innym przypadku mogłyby Cię niepokoić. To dlatego warto skorzystać z ich pomocy. Tak robi się dobrze!

Użyte znaczniki: , , ,

to "Zmiana warunków pożyczki? Wiemy jak to zrobić!"