Pożyczka u pośrednika, czy to się opłaca?

styczeń 4, 2019
By 17bankuf

Nowoczesne pośrednictwo na rynku pożyczkowym przyjmuje bardzo ciekawe formy. Pożyczkobiorca nie jest skazany wyłącznie na oferty standardowych firm pożyczkowych, ale może poszukiwać niezależnych pośredników, którzy łączą interesy pożyczkobiorców i inwestorów indywidualnych lub instytucjonalnych. W artykule określisz lepiej opłacalność współpracy z pośrednikiem rynku kredytowego i nauczysz się lepiej selekcjonować pożyczki gotówkowe.

Read More »

Co warto wiedzieć o lokatach?

październik 23, 2018
By 17bankuf

Posiadanie oszczędności może okazać się nie tylko przydatne na różne okazje, ale często również konieczne, aby sprostać nieoczekiwanym wydatkom. Jednak oszczędzając warto również zadbać o to, aby przy okazji pomnażać swój zysk. Można robić to na różne sposoby, o mniejszym lub większym stopniu ryzyka. Trzeba jednak pamiętać, że zazwyczaj im mniejsze ryzyko, tym mniejsze zyski. Lokaty należą do sposobów inwestowania i oszczędzania, które nie gwarantują oczywiście aż takich zysków, jak na przykład inwestowanie na giełdzie, ale zyski te wcale nie muszą być małe, jeżeli tylko wybierze się dobrą lokatę w dobrym banku.

Ten sposób oszczędzania i pomnażania środków jest również bezpieczny z tego powodu, ze w przypadku ogłoszenia przez bank upadłości (czego prawdopodobieństwo i tak nie jest zbyt duże) środki zostaną zwrócone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Read More »

Kredyt hipoteczny – czy warto korzystać z pośredników?

sierpień 31, 2018
By 17bankuf

Czy każdy, kto rozważa zakup domu, powinien spróbować skorzystać z pomocy pośrednika hipotecznego, który pomógłby mu w procesie zakupu domu? Dane wskazują, że tylko 48 procent kupujących dom po raz pierwszy zdecydowało się skorzystać z usług brokera kredytów hipotecznych.

Korzystanie z brokera kredytów hipotecznych

Są pewne zalety korzystania z brokera kredytów hipotecznych; kupno domu jest wystarczająco stresujące, nie trzeba martwić się o odwiedzanie wielu kredytodawców i nie trzeba próbować zrozumieć jakie są na rynku różne stawki i warunki kredytu hipotecznego.

Read More »