Podział kredytów dedykowanych osobom fizycznym

kwiecień 30, 2019
By 17bankuf

Kredyty gotówkowe to tak naprawdę szeroka kategoria, z którą warto się zapoznać przed podjęciem decyzji o krótkoterminowym zadłużeniu. Kredyt gotówkowy od innych grup zobowiązań wyróżnia zdecydowanie konsumpcyjny charakter.

Prawo odnoszące się do kredytów konsumpcyjnych

Osoba fizyczna dokonująca decyzji o zadłużeniu powinna zapoznać się z ustawą o kredycie konsumenckim, zaktualizowaną zgodnie z unijnymi normami. Główne prawa wynikające z ustawy to wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego, ewentualne rozwiązanie umowy do 14 dni, dokładne przekazanie informacji o kosztach zobowiązania przez kredytodawcę. Ustawa odnosi się zarówno do banków detalicznych, jak też firm pożyczkowych, co ułatwia porównywanie ofert.

Read More »

Kiedy staniesz przez wyborem kredytu samochodowego – który wybrać?

marzec 7, 2019
By 17bankuf

Nie masz samochodu? Zastanawiasz się nad zaciągnięciem kredytu samochodowego? Kredyty oznaczają zadłużenie zazwyczaj na dłuższy okres czasu i obowiązkową systematyczność. Jednym zdaniem kredyty to nie jest nic dobrego.

Jeśli mieszkasz w dużym mieście, gdzie komunikacja miejska daje możliwość dowiezienia w każde miejsce to samochód nie jest potrzebny, a tym bardziej kredyt na samochód w przypadku gdy nie posiadamy oszczędności. Weszła moda na ekologię i na jazdę rowerem by ograniczyć spaliny w powietrzu. A rower jest dobry na wszystko, posiada dużo plusów, a największym z nich jest niewielka cena w porównaniu do samochodu przez co nie musimy się zadłużać w banku zaciągając kredyt. Pamiętajmy, że więcej rowerów na drogach to mniej korków, mniej hałasu, a przede wszystkim czystsze powietrze.

Read More »

Pożyczka u pośrednika, czy to się opłaca?

styczeń 4, 2019
By 17bankuf

Nowoczesne pośrednictwo na rynku pożyczkowym przyjmuje bardzo ciekawe formy. Pożyczkobiorca nie jest skazany wyłącznie na oferty standardowych firm pożyczkowych, ale może poszukiwać niezależnych pośredników, którzy łączą interesy pożyczkobiorców i inwestorów indywidualnych lub instytucjonalnych. W artykule określisz lepiej opłacalność współpracy z pośrednikiem rynku kredytowego i nauczysz się lepiej selekcjonować pożyczki gotówkowe.

Read More »