Kiedy staniesz przez wyborem kredytu samochodowego – który wybrać?

marzec 7, 2019
By 17bankuf

Nie masz samochodu? Zastanawiasz się nad zaciągnięciem kredytu samochodowego? Kredyty oznaczają zadłużenie zazwyczaj na dłuższy okres czasu i obowiązkową systematyczność. Jednym zdaniem kredyty to nie jest nic dobrego.

Jeśli mieszkasz w dużym mieście, gdzie komunikacja miejska daje możliwość dowiezienia w każde miejsce to samochód nie jest potrzebny, a tym bardziej kredyt na samochód w przypadku gdy nie posiadamy oszczędności. Weszła moda na ekologię i na jazdę rowerem by ograniczyć spaliny w powietrzu. A rower jest dobry na wszystko, posiada dużo plusów, a największym z nich jest niewielka cena w porównaniu do samochodu przez co nie musimy się zadłużać w banku zaciągając kredyt. Pamiętajmy, że więcej rowerów na drogach to mniej korków, mniej hałasu, a przede wszystkim czystsze powietrze.

Read More »

Pożyczka u pośrednika, czy to się opłaca?

styczeń 4, 2019
By 17bankuf

Nowoczesne pośrednictwo na rynku pożyczkowym przyjmuje bardzo ciekawe formy. Pożyczkobiorca nie jest skazany wyłącznie na oferty standardowych firm pożyczkowych, ale może poszukiwać niezależnych pośredników, którzy łączą interesy pożyczkobiorców i inwestorów indywidualnych lub instytucjonalnych. W artykule określisz lepiej opłacalność współpracy z pośrednikiem rynku kredytowego i nauczysz się lepiej selekcjonować pożyczki gotówkowe.

Read More »

Co warto wiedzieć o lokatach?

październik 23, 2018
By 17bankuf

Posiadanie oszczędności może okazać się nie tylko przydatne na różne okazje, ale często również konieczne, aby sprostać nieoczekiwanym wydatkom. Jednak oszczędzając warto również zadbać o to, aby przy okazji pomnażać swój zysk. Można robić to na różne sposoby, o mniejszym lub większym stopniu ryzyka. Trzeba jednak pamiętać, że zazwyczaj im mniejsze ryzyko, tym mniejsze zyski. Lokaty należą do sposobów inwestowania i oszczędzania, które nie gwarantują oczywiście aż takich zysków, jak na przykład inwestowanie na giełdzie, ale zyski te wcale nie muszą być małe, jeżeli tylko wybierze się dobrą lokatę w dobrym banku.

Ten sposób oszczędzania i pomnażania środków jest również bezpieczny z tego powodu, ze w przypadku ogłoszenia przez bank upadłości (czego prawdopodobieństwo i tak nie jest zbyt duże) środki zostaną zwrócone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Read More »